Čisté a zdravé zuby

 

V posledních několika letech se z dentální hygieny stal základní kámen celé stomatologické prevence. Odborníci již dokázali, že opravdu „čistý zub se nekazí“ a zubní kaz nevznikne bez bakteriálního povlaku.

Je dokázáno, že i 90% parodontálního postižení, tj. postižení závěsného aparátu zubu (hlavně kosti), vzniká z nedostatečné hygieny.

Mnoho lidí se vymlouvá, že problémový chrup zdědili po rodičích nebo prarodičích a nemohou s tím nic dělat. Opak je ale pravdou. Dědičnost, která byla ve spojitosti se zubními problémy citována dlouhé roky, byla také popřena.

Nejnovější medicínské poznatky také dokazují, že nedostatečná zubní hygiena poškozuje i naše celkové zdraví. V určitém měřítku se podílí na vzniku cévních příhod, infarktu myokardu, poškození cévní výstelky, vzniku cukrovky (diabetu) a může zvyšovat riziko předčasného porodu. Proto je důležité začít o svůj chrup pravidelně a dobře pečovat. To jediné nám zajistí zdravé a pěkné zuby po celý náš život. Jak na to, může každý zjistit buď v ordinaci stomatologa, nebo v ordinaci dentální hygienistky.

„Nejdůležitější je začít používat správný mezizubní kartáček, protože 85% všech problémů vzniká v mezizubním prostoru .  Hygienistka tento kartáček vybere přímo na míru klientovi, po zjištění velikosti mezizubních prostorů. Nemusíte se obávat, že nebudete umět tento kartáček použít. Správnou techniku čištění Vám hygienistka ukáže přímo ve Vašich ústech.

Dentální hygiena není ale jenom kontrola zubů a doporučení správných pomůcek k zubní hygieně. Hygienistka Vám všechny zuby dokonale vyčistí, odstraní zubní kámen, plak a pigmentace, a zbaví Vás tak zánětu dásní s nepříjemným krvácením. Toto nám pomůže předejít dalším problémům s naší ústní dutinou, ale také připraví naše zuby k bělení. Pokud chcete mít zuby zdravé a krásně bílé, dentální hygiena je pro Vás správná volba. Jen správnou a pravidelnou péčí o chrup lze zajistit dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, zánětu dásní a parodontózy.